Berlin - Poczdam - Drezno - spacer śladami historii.

 

Program:

Dzień 1

Wyjazd ze Szczecina o godz. 07.30. Przyjazd do Berlina ok. 10.00 – zwiedzanie miasta min.: Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Aleja Unter den Linden, Reichstag, Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa, Kościół Pamięci, Pałac Charlottenburg. Wizyta w Pergamonie. Wycieczka statkiem po Szprewie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Poczdamu. Zwiedzanie min.: Brama Brandenburska, Stary Ratusz, Nowy Pałac, Kościół św. Mikołaja, Kościół Francuski. Zwiedzanie zespołu pałacowo – parkowego: Pałac Sanssouci z oranżerią oraz Pałac Cecilienhof, w którym odbyła się konferencja poczdamska. Przejazd do Drezna;. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Starego Miasta min.: Kościół Dworski, Frauenkirche, Albertinum, Kościół Św. Krzyża, Opera Sempera, Zwinger z muzeum porcelany oraz Nowego Miasta min.: pomnik Augusta Mocnego, Pałac Japoński, oraz najdłuższa barokowa ulica Drezna – Königstarsse. Kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wycieczka parowym statkiem po Łebie do Saksonii Szwajcarskiej. Spacer po ogrodach rezydencji hrabiny Cosel w Pillnitz. Zwiedzanie twierdzy Königstein. O godz. 17.00 wyjazd z Drezna. Przyjazd do Polski ok. godz. 22.00.

 

Cena: 870 zł od osoby ( przy min. 40 uczestnikach )

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem z barkiem, DVD, WC i  klimatyzacją,
  • 3 noclegi w hotelach klasy turystycznej, w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
  • wyżywienie: śniadanie (3) i obiadokolacje (3),
  • opiekę pilota - przewodnika podczas trwania całej wycieczki,
  • ubezpieczenie NW, KL i bagaż.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: ok. 50 EUR
  • napojów do obiadokolacji.