Budapeszt – Bratysława – Wiedeń

Program:

Dzień 1

Wyjazd z Polski o godz. 17.00. Przejazd przez Czechy i Słowację na Węgry.

Dzień 2

Przyjazd do Budapesztu ok. godz. 09.00 – zwiedzanie miasta min.: Plac Bohaterów – najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Furdo – jeden z największych w Europie kompleksów basenowych, opera, bazylika św. Stefana, Parlament, wzgórze zamkowe, Kościół koronacyjny Macieja, Baszta Rybacka ze wspaniałym widokiem na zabytki Budapesztu. Stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski, rejs statkiem wycieczkowym po Dunaju. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie miasta m.in.: Wzgórze Gelerta, z którego roztacza się przepiękny widok, cytadela, mosty na Dunaju, Wyspa Małgorzaty – z najpiękniejszymi parkami w Budapeszcie. Możliwość skorzystania z kompleksów basenów. Po południu wyjazd do Bratysławy – wieczorne zwiedzanie stolicy Słowacji: Stare Miasto, zamek, rynek. Kolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd do Wiednia – zwiedzanie letniej rezydencji Cesarskiej Schonbrunn apartamenty cesarskie, ogrody z Gloriettą oraz Wagenburg muzeum powozów i sań. Przejazd na wzgórze Kahlenberg – miejsce zapoczątkowania szarży husarii pod wodzą Sobieskiego przeciwko Turkom. Po południu pobyt w dzielnicy Grinzing. Kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Piesze zwiedzanie centrum Starego Miasta: zimowa rezydencja cesarska Hofburg ze skarbcem, komnatami cesarskimi i pokojami poświęconymi Sisi, zabytki położone wzdłuż Ringu Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Kościół Wotywny, Ogrody Belwederu. Po południu czas wolny na kawę Kaisermenlange i ciastko Sacher. Dla chętnych wizyta w Muzeum Historii Sztuki z jednym z największych zbiorów malarstwa. O godz. 18.00 – wyjazd do Polski

Dzień 6

Przyjazd do kraju w godzinach porannych

Cena: 1250 zł od osoby ( przy min. 40 uczestnikach )

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem z barkiem, DVD, WC i klimatyzacją,
  • 3 noclegi w hotelach klasy turystycznej, w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
  • wyżywienie: śniadania (3) i obiadokolacje (3),
  • opieka pilota podczas trwania całej imprezy,
  • usługi miejscowego przewodnika,
  • ubezpieczenie NW, KL i bagaż.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 35 €,
  • napojów do obiadokolacji.