Lazurowe Wybrzeże - Wspaniałe krajobrazy, wyśmienita kuchnia, bogactwo bukietów win i zapachów

Program:

Dzień 1

Wyjazd z Polski. Nocny przejazd przez Niemcy i Austrię.

Dzień 2

W godzinach południowych przyjazd do Genui – największego włoskiego portu. Zwiedzanie stolicy Ligurii - uniwersytet, pałac królów Sabaudii, domy bogatych kupców arystokracji przy via Garibaldi, dom Krzysztofa Kolumba. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

Przejazd wzdłuż Wybrzeża Liguryjskiego do Francji. Po drodze krótki postój w San Remo – stolicy włoskiej piosenki. Przyjazd do Nicei. Zwiedzanie miasta min. Promenada Anglików wzdłuż Zatoki Aniołów, targ na starym mieście na cours Saleya, wzgórze zamkowe, rosyjska cerkiew z czasów Mikołaja II. Kolacja, nocleg.

Dzień 4

Całodzienna wycieczka do Księstwa Monako min. Pałac Książęcy, katedra, w której spoczywa książę Rainier i jego żona aktorka Grace Kelly, Muzeum Oceanograficzne, Ogród Egzotyczny i najsłynniejsze kasyno gry w Monte Carlo, gdzie chętni mogą przekonać się czy fortuna im sprzyja, przejazd fragmentem trasy Grand Prix Formuły I. Kolacja, nocleg.

Dzień 5

Całodzienna wycieczka po Prowansji. Wyjazd do Grasse – światowej stolicy produkcji perfum - możliwość zakupu oryginalnych perfum w przyfabrycznym sklepie firmy Fragonard, następnie wizyta w Gourdon – miasteczku zawieszonym na skale, jak orle gniazdo i w St. Paul Vence – średniowiecznym miasteczku ulubionym przez artystów, gdzie Marc Chagall został na zawsze, podobnie jak Witold Gombrowicz w sąsiednim Vence. Kolacja, nocleg.

Dzień 6

Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w stronę Marsylii. Po drodze zwiedzanie Najsłynniejszych miejsc na francuskiej riwierze, min.: Cannes -miasto festiwali filmowych i najsłynniejszy kurort Lazurowego Wybrzeża, gdzie można przejść się po najbardziej znanych schodach świata prowadzących do Pałacu Festiwalowego, spacer po alei gwiazd i nadmorskim deptaku „La Criosette”. Następnie przejazd „złotą drogą” po urwistym brzegu riwiery do ulubionego przez artystów St. Tropez – spacer po miasteczku śladami Brigitte Bardot, Luisa de Funes i francuskich impresjonistów. Kolacja, nocleg.

Dzień 7

Zwiedzanie Marsylii, przejazd główną aleją La Canabiere do górującej nad miastem Notre Dame de la Garde, następnie spacer wokół starego portu do bazyliki św. Wiktora po neobizantyjską Notre Dame de la Major. Wyjazd do Aix-en-Provence miasta Paula Cesanne’a. Następnie podziwianie największego kanionu Europy – Grand Canyon du Verdon. W godzinach wieczornych przyjazd do La Salette – drugiego po Lourdes centrum pielgrzymkowego we Francji, położonego w Alpach na wysokości 1800 m n.p.m. lub do Grenoble – miasta zimowej olimpiad.

Dzień 8

Przejazd do Chamonix, położonej u stóp Mont Blanc – najwyższej góry w Europie. Wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aiguille du Midi (3842 n.p.m.) u podnóża „Białej Góry”. W przypadku złej pogody przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta -największa gotycka katedra świata, Galeria Wiktora Emanuela, opera La Scala, zamek Sforzów, kościół San Lorenzo i Santa Maria delle Grazie. Wieczorem wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 9

Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Cena: 2350 zł od osoby ( przy min. 40 uczestnikach )

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem z WC, klimatyzacją, barkiem i DVD,
  • 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
  • wyżywienie: śniadania kontynentalne (6) i obiadokolacje (6),
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie NW, KL i bagaż.

Cena nie zawiera:

  • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 80 €
  • napojów do obiadokolacji.