Najpiękniejsze norweskie fiordy.

Program:

Dzień 1

Wyjazd z Polski o godz. 06.00 - przejazd przez Niemcy i Danię do Hirtshals -przeprawa promowa do Kristiansand. Nocleg na południowym wybrzeżu Norwegii pomiędzy Kristiansand i Stavanger. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Zdobycie najsłynniejszej skały w Norwegii Prekestolen, z punktem widokowym 604 m nad poziomem fiordu. Następnie zwiedzanie Stavanger. Przejazd tunelem pod fiordem (230 m pod poziomem wody) oraz przeprawa promem przez fiord z Mortavika do Arsvǻgen. Dalej malowniczą drogą wzdłuż fiordu do największego norweskiego wodospadu Latefoss i dalej wzdłuż fiordu Sør do najwyższego (181 m) wodospadu Vøringsfoss. Krótki przejazd trasą prowadzącą przez malownicze góry, dzikie doliny i przepiękne la¬sy płaskowyżu Hardangervidda, z możliwością zobaczenia reniferów. Krótka przeprawa promowa z Brimnes do Bruravik. 2 noclegi w okolicach Voss. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Bergen wzdłuż fiordu Hardanger. Zwiedzanie „Miasta Siedmiu Wzgórz" - wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drew¬nianymi budynkami. Powrót na nocleg, kolacja.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd do Gudvangen. Rejs promem po najpiękniejszym fiordzie Nǽrø do Flǻm, przejazd górską kolejką Flǻmsbana do Myrdal (długość trasy 20 km, różnica wysokości 860 m). Następnie przejazd najdłuższym tunelem świata (24,5 km) do Lǽrdal. Przeprawa promowa przez największy fiord Sogne do Kaupanger. Kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do lodowca Briksdal, który stanowi część Lodowcowego Parku Narodowego Jostedal, dalej wzdłuż lodowca na szczyt Dalsnibba, z widokiem na fiordy. Następnie dojazd do fiordu Geiranger, po czym Drogą Orłów do Eidsal. Kolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, przeprawa promowa do Linge i przejazd wąską i krętą „Drogą Troli" - z widokiem na wodospad Stigfoss i Ścianę Trolli, dalej do Lillehammer, zwiedzanie Parku Olimpijskiego, wjazd na taras widokowy na szczycie skoczni wyciągiem krzesełkowym, chętni mogą spróbować swoich sił na symulatorze zjazdu na nartach lub bobslejach, wizyta w Maighaugen - skansenie ludowego budownictwa norweskiego. Przejazd wzdłuż największego norweskiego jeziora Mjøsa do Hamar na nocleg. Kolacja.

Dzień 7

Po śniadaniu, wyjazd do Oslo – Park Frogner, będący muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski Slottet, Katedra Domkirke oraz Storting, czyli budynki Parlamentu, wizyta na skoczni narciarskiej Holmenkollen, z której rozciąga się wspaniały widok na miasto, muzeum Fram ze statkiem Amundsena oraz Muzeum Łodzi Wikingów. Nocleg pomiędzy Oslo a Gőteborgiem . Kolacja, nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd wzdłuż szwedzkiego wybrzeża o Malmö. Następnie przez najdłuższy most nad cieśniną Ǿresund do Kopenhagi i dalej do Gedser. Przeprawa promowa do Rostoku. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach nocnych.

Cena: 2850 zł od osoby ( przy min. 40 uczestników )

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem z barkiem, DVD, WC i klimatyzacją,
  • 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej, w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
  • wyżywienie: śniadania w formie bufetu (7), obiadokolacje (7),
  • przeprawy promowe (9),
  • opieka pilota podczas trwania całego wyjazdu,
  • ubezpieczenie NW, KL i bagaż,

Cena nie zawiera:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 100 €
  • napoje do obiadokolacji.