Paryż – Mont St. Michel – St. Malo

Program:

Dzień 1

Wyjazd z Polski o godz. 17.00.

Dzień 2

Ok. godz. 07.00 – przerwa śniadaniowa na zajeździe. Ok. godz. 10.00 – przyjazd do Paryża, zwiedzania miasta z przewodnikiem min.: plac Trocadero, wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Luwr, Plac Zgody, Pałac Inwalidów, Katedra Notre Dame, Dzielnica Łacińska, Plac Vandome. Dzielnica Wielkich Bulwarów. Zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek. Po południu wyjazd metrem pod wieżę Eiffla. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie o godz. 10.00 - spacer z przewodnikiem po Dzielnicy Łacińskiej – Sorbona, Panteon, Ogrody i Pałac Luksemburski, bulwar St. Michel), zwiedzanie St. Chapelle, St. Germain des Pres, po południu zwiedzanie dzielnicy XXI wieku - La Defence, wieczorem wycieczka statkiem po Sekwanie oraz spacer po Montmartre Sacre Coeur, Plac Du Tertre, Moulin Rouge. Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na szmaragdowe wybrzeże. Po drodze zwiedzanie zamków nad Loarą - Chambord (tylko z zewnątrz) oraz położony na wodzie, w otoczeniu przepięknych ogrodów zamek Chenonceau. Zakwaterowanie w hotelu w Dinard. Dla chętnych wieczorny spacer i podziwianie "Perły Szmaragdowego Wybrzeża". Kolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, zwiedzanie Opactwa benedyktyńskiego Mont St. Michel, spacer po nabrzeżu w Cancale - mieście z obsesyjną hodowlą ostryg, dla smakosz możliwość degustacji ostryg na farmie morskiej, po południu powrót do hotelu przez zaporę na rzece Rance, czas wolny na plażowanie, kąpiele i obserwacje przypływów i odpływów morza. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie St. Malo min. stara cytadela i akwarium morskie, spacer podczas odpływu na wyspę Grand-Be do samotnego grobu romantyka Chateaubrianda, czas wolny na plażowanie i poznawanie kuchni bretońskiej (owoce morza, w tym znalezione samemu podczas odpływu, naleśniki i cidre), o godz. 17.00 wyjazd do Polski.

Dzień 7

Przyjazd do Polski około południa.

Cena: 1450 zł od osoby ( przy min. 40 uczestnikach )

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem z WC, barkiem, DVD i klimatyzacją,
  • 4 noclegi w hotelach klasy turystycznej, w pokojach dwuosobowych z łazienkami;
  • wyżywienie : śniadania kontynentalne i obiadokolacje;
  • opieka pilota w trakcie trwania całej wycieczki;
  • usługi miejscowego przewodnika w Paryżu;
  • ubezpieczenie NW, KL i bagażu.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 80 EUR,
  • napojów do obiadokolacji.