Sardynia i Korsyka - perły Morza Śródziemnego

Program:

Dzień 1

wyjazd ze Szczecina o. godz. 6.00. Przejazd przez Niemcy do Austrii – Przyjazd do stolicy Tyrolu - Innsbrucku. Spacer po Starym Mieście. Kolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Pizy zwiedzanie Campo dei Miracoli (Pola Cudów) katedrą, baptysterium oraz Krzywą Wieżą. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie wyjazd do Livorno. Przeprawa promowa na Sardynię do Olbii. Przejazd przez najbardziej znane wybrzeże Sardynii Costa Smeralda. Następnie zwiedzanie Tempio małego miasteczka zbudowanego z granitu i kamienia. W godzinach wieczornych przyjazd do Porto Conte koło Alghero. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, całodzienna wycieczka po północno-zachodniej części Sardynii. Najpierw wyjazd na skalisty przylądek Capo Caccia (zwiedzanie Groty Neptuna z licznymi stalaktytami i stalagmitami). Przejazd do Sassari – największego miasta w płn. części wyspy spacer po średniowiecznej Starówce: katedra, ratusz, fontanna Rosello, mieszczańskie kamienice). W drodze powrotnej zwiedzanie najstarszego kościoła na Sardynii Santa Trinita di Saccargia i prehistorycznej Nuraghe Sant Antine, następnie postój w Alghero – Stare Miasto o hiszpańskiej architekturze – mury obronne z 7 wieżami, katedra, port. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd wzdłuż północnego wybrzeża Sardynii do Palau, z półwyspem, z którego rozpościera się wspaniała panorama. Obiadokolacja nocleg w Santa Teresa.

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu przeprawa promowa do Bonifacio. Krótki spacer po mieście malowniczo usytuowanym na białym wapiennym zboczu skały. Następnie przejazd do Sartene – głównego miasta korsykańskiej mafii. Spacer po wąskich uliczkach dzielnicy Santa Anna, ratusz, kościół św. Marii. Po południu przyjazd do miasta Napoleona - Ajaccio. Zwiedzanie zabytków związanych z cesarzem (dom, w którym się urodził i mieszkał, liczne pomniki, katedra). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, malowniczy przejazd przez najwyższy korsykański masyw górski do położonego w centrum wyspy Corte (cytadela, Belvedere – platforma widokowa fontanna). Wyjazd do Bastii. Zwiedzanie starej dzielnicy Terra Vecchia oraz cytadeli. Przeprawa promowa do Livorno. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta (katedra, Galeria Wiktora Emanuela, opera La Scala, zamek Sforzów, kościół San Lorenzo). Wieczorem wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 9

Przyjazd do Szczecina w godzinach przedpołudniowych.

Cena: 2850 zł od osoby ( przy min. 40 uczestnikach )

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem z WC, klimatyzacją, barkiem, DVD,
  • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (Włochy - 2 noclegi, Korsyka - 1 nocleg,
  • Sardynia – 3 noclegi, w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
  • wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje,
  • opiekę pilota podczas trwania całej imprezy,
  • przeprawy promowe na trasie Livorno - Olbia, Santa Teresa-Bonifacio i Bastia-Livorno,
  • ubezpieczenie NW, KL i bagaż.

Cena nie zawiera:

  • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 80 €,
  • napojów do obiadokolacji.