Ukraina - czyli podróż sentymentalna śladami Wołodyjowskiego

Program:

Dzień 1

Wyjazd o godz. 06.00. Całodzienny przejazd przez Polskę do Zamościa. Wieczorny spacer po mieście min.: twierdza, arsenał, rotundra, katedra i posiadłość Zamojskich. Kolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Lwowa. Zwiedzanie miasta w towarzystwie miejscowego przewodnika, min.: Katedra św. Jerzego, Rynek, pomnik Mickiewicza, Katedra Łacińska z kaplicą Kampianów i Boimów, Katedra Ormiańska, Opera, Cerkiew Unicka, Cerkiew Uspieńska (Wołoska). Kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Lwowa min.: Wysoki Zamek, skąd rozpościera się panorama miasta. Wizyta na Cmentarzu Orląt Lwowskich i Cmentarzu Łyczakowskim. Po południu czas wolny. Kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miast związanych ze sławnymi Polakami: Olesko – zamek, w którym urodził się Jan III Sobieski i Michał Wiśniowiecki, Krzemieniec – rodzinne miasto Juliusza Słowackiego oraz Zbaraż – twierdza znana z „ Ogniem i mieczem”. Przejazd do Tarnopola. Kolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, zwiedzanie miast strzegących dawnych polskich granic: polsko – rosyjskiej – Skała Podolska z pałacem Lanckorońskich, Chocim z twierdzą. Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego min.: Stare Miasto z dzielnicami polską, ormiańską i ruską, Most Turecki, Twierdza ze Starym i Nowym Zamkiem. Kolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do stolicy Ukrainy. Po drodze zwiedzanie Białej Cerkwi min.: Kościół Jana Chrzciciela, Sobór Przemienienia Pańskiego, Cerkiew Marii Magdaleny, stacja dyliżansów, obiekty rodu Branickich – Pałac Zimowy i ogrody Aleksandria. Kolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem min.: Cerkiew Dziesięcinna, Sobór Sofijski, Cerkiew Zaśnięcia Matki Boskiej, Ławra Kijowsko – Paczerska. Kolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, dalsze zwiedzanie centrum miasta min.: ul. Andrzeja, Majdan Niezałeżnosti i Chreszczatyk -miejsca gdzie rozpoczęła się „pomarańczowa rewolucja”. Po południu czas wolny. Kolacja, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w stronę Polski. Zwiedzanie najpierw miejscowości Równe, a później wizyta w Łucku. Spacer po Starym Mieście min.: Katedra Piotra i Pawła, Synagoga, liczne klasztory i cerkwie oraz Zamek Lubarta. Kolacja, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, przejazd do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek, Fara, Zamek i Baszta, Góra Trzech Krzyży, Kościół i Klasztor o. Reformatorów. Wieczorem czas wolny. Kolacja, nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu wyjazd z Kazimierza. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.

Cena: 2750 zł od osoby ( przy min. 40 uczestnikach )

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem z barkiem, DVD, WC i klimatyzacją,
  • 10 noclegów w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
  • wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje,
  • opiekę pilota podczas trwania całej wycieczki,
  • usługi miejscowych przewodników,
  • ubezpieczenie NW, KL i bagażu.

Cena nie zawiera:

  • napoje do obiadokolacji
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 300 UAH (1 UAH = 0,70 PLN)