Wiedeń - Stolica Austrii oraz dolina Dunaju

Program:

Dzień 1

Zbiórka o godz. 06.00. Wyjazd z Polski o godz. 06.15. Przejazd przez Niemcy, Czechy i Słowację. Przyjazd do Wiednia ok. godz. 18.00. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Wieczorem spacer po centrum starego miasta ul. Graben, Kärtnerstr., Kohlmarkt do katedry św. Szczepana. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie letniej rezydencji cesarskiej – Schönbrunn apartamenty cesarskie, ogrody z Gloriettą oraz Wagenburg – muzeum powozów i sań. Przejazd na wzgórze Kahlenberg – miejsce skąd ruszyła szarża husarii pod wodzą Sobieskiego przeciwko Turkom. Po południu pobyt w dzielnicy Grinzing, słynącej ze znakomitych winiarni. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

Całodzienna wycieczka :Średniowieczne zamki i opactwa nad Doliną Wachau – wyjazd do Melk, zwanego „kolebką Austrii”, zwiedzanie opactwa Benedyktynów. Następnie przejazd wzdłuż Dunaju do Dürnstein, gdzie znajdują się ruiny zamku Aggastein oraz więziony był król Anglii Ryszard Lwie Serce. Dalej Drogą Cesarską (Via Imperialis) dojazd do rycerskiego zamku Kreuzenstein, odbudowany przez polskiego hrabiego Wilczka. Wieczorem powrót do Wiednia. Wizyta w najstarszym parku rozrywki Prater.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Piesze zwiedzanie Wiednia: zimowa rezydencja cesarska Hofburg ze skarbcem, zabytki położone wzdłuż Ringu – Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, kościół Wotywny, Ogrody Belwederu. Po południu czas wolny na kawę Kaisermelange i ciastko Sacher. Dla chętnych wizyta w Muzeum Historii Sztuki z jednym z największych zbiorów malarstwa. O godz. 20.00 – wyjazd do kraju.

Dzień 5

Przyjazd do Polski w godzinach rannych.

Cena: 1250 zł od osoby ( przy min. 40 uczestnikach )

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem z barkiem, DVD, WC i klimatyzacją,
  • 3 noclegi w hotelu klasy turystycznej, w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
  • wyżywienie: śniadania (3) i obiadokolacje (3),
  • opieka pilota podczas trwania całej wycieczki,
  • usługi miejscowego przewodnika,
  • ubezpieczenie NW, KL i bagaż.

Cena nie zawiera:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 50 EUR
  • napoje do obiadokolacji.