Wybrzeżem Chorwacji

Program:

Dzień 1

Wyjazd o godz. 06.00. Przyjazd w późnych godzinach popołudniowych do Herrenchiemsee i zwiedzanie zamku Ludwika II Bawarskiego. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Postojnej i zwiedzanie słynnej jaskini, zaliczanej do najpiękniejszych na świecie. Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tutaj bajkowy świat. Przejazd na Półwysep Istria. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie miasteczka Rovinij, jednego z najciekawszych istryjskich miast, nad którym dominuje barokowa wieża katedry św. Eufemii. Przejazd do Puli i zwiedzanie: amfiteatr z czasów rzymskich, Forum - główny plac z ratuszem. Przejazd do hotelu na wybrzeżu adriatyckim, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę statkiem do Narodowego Parku Kornati, najbardziej rozwiniętego skupiska wysp na całym obszarze śródziemnomorskim. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Trogiru, pięknego średniowiecznego miasta. Spacer wąskimi uliczkami z pięknymi pałacykami do rynku z ratuszem i katedrą św. Wawrzyńca. Przejazd do Splitu, największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie pałacu Dioklecjana, katedry św. Duja i świątyni Jupitera. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd Riwierą Makarską, słynną z pięknych plaż i urokliwych zatoczek. Dłuższy postój w kurorcie Makarska. Przejazd do hotelu na Riwierze Dalmatyńskiej. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika, wpisanego na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO, najpiękniejszego miasta Chorwacji. Zwiedzanie: starówka otoczona najdłuższym systemem fortyfikacji w Europie, spacer główna ulicą zwaną Płaca, klasztor Franciszkanów, kościół św. Błażeja, klasztor Dominikanów Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Czas na wypoczynek i plażowanie. Dla chętnych wycieczka do Medugorje, miejsca kultu Maryjnego. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Jeziora Plitvickie, słynącego z Szesnastu pięknych jezior połączonych 92 wodospadami. Przejazd do hotelu w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd do Zagrzebia, stolicy Chorwacji. Zwiedzanie miasta: Starówka, katedra św. Stefana, Kapitol. Wyjazd do Salzburga. Przyjazd do Salzburga i spacer po mieście: kościół św. Piotra, katedra św. Ruprechta, pomnik Mozarta, zamek i ogrody Mirabeil. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do w godzinach wieczornych.

Cena: 2750 zł od osoby ( przy min. 40 uczestnikach )

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem z barkiem, DVD, WC i klimatyzacją,
  • 10 noclegów w hotelach klasy turystycznej pokoje dwuosobowe z łazienkami,
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
  • ubezpieczenie uczestników NW, KL i bagaż,
  • opiekę pilota – przewodnika.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 80 EUR,
  • napojów do obiadokolacji.